Сенсаційна знахідка: серед документів НКВС знайшли шматочки хліба часів Голодомору

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Шматочки хліба, яким уже понад 80 років. Таку знахідку в Україні виявили вперше, вивчаючи архівні кримінальні справи реабілітованих українців. Серед них – Олексія Сорокіна.

Саме в його справі, як "речовий доказ", було знайдено хліб років Голодомору, який чоловік загорнув у свої записки, передає 5 канал.

"Здесь храниться образчик хлеба, какой ели крестьяне весной 32-го года. Мы, киевляне, пока еще имели хлеб и сравнительно не пухнем с голоду, хотя и недоедаем страшно. Такой образчик хлеба я оставил моим детям как образец и для назидания. Как страшен голод. Ужас", – зачитує записку 1932-го року директор Центрального держархіву громадських об'єднань України Ольга Бажан.

Олексій Сорокін з Полтавщини, народився у 1877 році. В анкеті кримінальної справи зазначено, що чоловік працював учителем, а пізніше регентом церковного хору. З дружиною та дочкою пережили Голодомор у Києві. А вже у 1941-му Олексія Сорокіна заарештували за антирадянські погляди та заслали спершу до Новосибірська, а потім до Красноярського краю. Хліб у його справі фігурував як доказ злочину проти партії та уряду. Це стає відомо із запису його допиту.

"Следствие располагает данными, что вы хранили эти экспонаты с контрреволюционной целью, используя их как наглядное пособие для контрреволюционной агитации против советской власти", – зачитує документ Ольга Бажан і додає: "І от саме в цих рядках можна побачити таке опосередковане визнання владою своєї вини. Вони розуміли, що саме ці речові докази можна використовувати в агітації проти злочинів".

Після заслання до Красноярського краю жодних відомостей про Олексія Сорокіна немає. Але шматочки хліба, які він наважився зберегти, стануть пам'яткою реалій життя в умовах Голодомору 1932-33 років.

"Зараз те, що відбувається в країні, і як на нас наступає агресор, який починає нам розказувати, що нічого такого немає. Але в нас є документи, і ми завжди можемо побачити і пересвідчитися в тих фактах, в тих подіях, які мали місце на території України", – наголошує голова Держархівслужби Тетяна Баранова.

Шматочки хліба згодом передадуть на експертизу, щоби точно визначити його інгредієнти. А поки, впродовж тижня, їх, як і записки та решту документів справи Олексія Сорокіна, експонуватимуть у читальному залі Центрального державного архіву громадських об'єднань України.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]