З майна банкірші, підозрюваної в злочинних схемах з «вишками Бойка», зняли арешт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суд скасував арешт корпоративних прав ТОВ «Альянс-Екопроект» у вигляді внеску до статутного фонду у розмірі 14 млн грн, що складає 100% статутного фонду та належить кіпрській компанії «Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед».

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 17 квітня, пишуть Наші гроші.

Арешт корпоративних прав вказаної фірми був накладений 14 лютого у рамках т.зв справи «вишок Бойка». Власником кіпрської компанії «Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед» на момент накладення арешту була Наталія Ігнатченко, якій належить «Вернум Банк».

Однак станом на квітень єдиною власницею кіпрської фірми стала донька підозрюваної Анастасія Ігнатченко. З огляду на те, що останній не пред’явлено жодних підозр по справі «вишок Бойка», суд скасував арешт корпоративних прав ТОВ «Альянс-Екопроект», а також нерухомості, що належить цій фірмі: земельної ділянки 0,1 га на проспекті Перемоги, 134/1, а також компресорної станції і групи приміщень загальною площею 1480 кв м на бульварі Лепсе Івана, 4 у Києві.

За даними кіпрського реєстру, компанію Vernum Capital Management Limited у серпні 2016 року заснували член наглядової ради «Вернум банку» Леся Горицька з Києва, Анастасія Ігнатченко (зареєстрована у Швейцарії), Павло Мукосєєв з Києва та компанія «Kensington Advisors» з Фінляндії. У вересні 2017 року засновницями кіпрської компанії стали Наталія Ігнатченко та її дочка Анастасія, а станом на сьогодні у засновниках залишилася лише Анастасія Ігнатченко.

Нагадаємо, Наталія Ігнатченко була затримана 29 січня 2018 року. Наступного дня їй було повідомлено про підозру у вчиненні ряду тяжких злочинів. Так, за даними слідства, вона брала участь у заволодінні злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича 3,23 млрд грн «Чорноморнафтогазу» під час закупівлі двох бурових установок у 2010-2012 рр.

Як свідчать матеріали слідства, Наталія Ігнатченко, будучи власником «Вернум Банку» та обіймаючи посаду голови наглядової ради цього банку, особисто вибудувала структуру підконтрольного їй окремого підрозділу злочинної організації Януковича, керувала діями підконтрольних учасників, у тому числі громадян Латвії.

За безпосередньої участі Ігнатченко службові особи «Нафтогазу» та «Чорноморнафтогазу», шляхом забезпечення отримання «Чорноморнафтогазом» від «Нафтогазу» двох безпроцентних позик та участі у конкурсних торгах фіктивних іноземних компаній, здійснили закупівлю у двох іноземних компаній «Highway Investment Processing Llp» та «Rigas Kugu Bulevata» двох морських бурових установок на загальну суму $800 млн при реальній їх загальній вартості $389,3 млн, та заволоділи державними коштами у сумі понад $400 млн.

Оскільки у подальшому при доведенні вини Ігнатченко і винесенні вироку суд може призначити їй покарання у вигляді конфіскації майна, ГПУ клопотала про арешт її майна, в т.ч. корпоративних прав ТОВ «Альянс-Екопроект» (14 млн грн). Загалом, якщо не брати до уваги вказану фірму, суд наклав арешт на корпоративні права ще семи підприємств на загальну суму майже 592 млн грн. Йдеться про ТОВ «Люкс-Інфо», ПАТ «Вернум Банк», ПП «Авто Актив», ТОВ «Фортерес», ТОВ «Інтернаціональна автомобільна компанія», ТОВ «Сервіс Рапід», ТОВ «КБ Сенат».

Крім того, були арештовані будівля автосалону на проспекті Перемоги, 134, сервісні автоцентри на Окружній дорозі, 14 і ділянки під ними, а також ділянка на проспекті Юрія Гагаріна, 17В у Києві.

Відзначимо, що 31 січня Наталії Ігнатченко суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з носінням електронного браслету, хоча Генпрокуратура просила взяти її під арешт із визначенням застави у розмірі 1 млрд грн. Домашній арешт Ігнатченко було продовжено до 25 травня.

Незважаючи на це, Наталія Ігнатченко у 2016 році отримала Всеукраїнську премію «Жінка ІІІ тисячоліття» разом із дружиною президента Мариною Порошенко, начальницею ГУ ДФС у м. Києві Людмилою Демченко, дочкою замгенпрокурора Пшонки суддею ВАСУ Наталією Блажівською та іншими.

«Аргумент»


В тему:

Фото: bestpeopleclub.com


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]