Влада України має загасити спалах насильства радикалів, — AI

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська влада не запобігла численним порушенням прав людини і не провела ефективні розслідування нападів, що здійснювалися радикальними угрупованнями протягом 2018 року.

Такі висновки випливають із доповіді Amnesty International під назвою "Україна: Права людини під загрозою", оприлюдненої у понеділок, 17 грудня, передає DW.COM.

Правозахисники занепокоєні фактом безкарності членів радикальних угруповань, котрі здійснювали напади на журналістів, активістів, правозахисників, а також представників сексуальних меншин та етнічних меншин (особливо ромської спільноти).

У звіті, зокрема зазначено, що протягом 2018 року міжнародними правозахисними організаціями, зокрема Amnesty International, було задокументовано понад 50 нападів на активістів та правозахисників в Україні. Нападів зазнають люди, які працюють у галузі захисту прав ЛГБТ-спільноти, навколишнього середовища та протидії корупції.

Прикладом неадекватної реакції української влади на такі випадки Amnesty International називає справу Катерини Гандзюк. "Необхідні рішучі дії для того, щоб забезпечити правозахисникам та правозахисницям безпечні умови, в яких буде можливість захищати та просувати права людини, без страху покарання і переслідувань", - йдеться в документі.

Окремо правозахисники торкнулися подальшого зростання "тиску на свободу вираження і свободу преси". Зокрема, у документі згадано про стеження за телефонами журналісток Наталії Седлецької та Христини Бердинських які працюють із тематикою протидії корупції.

Amnesty International закликає українську влада вжити заходів, "щоб загасити спалах радикального насильства, визнати важливу роль громадських активістів та в повній мірі поважати право на свободу слова, включно зі свободою ЗМІ".

Погіршується і ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму та на контрольованих сепаратистами територіях Донбасу. Там залишається дедалі менші простору для свободи висловлювань та мирних зібрань, кажуть дослідники Amnesty International. Правозахисна організація "й надалі отримує повідомлення про незаконні дії, затримання, тортури та жорстоке поводження, що здійснюються обома сторонами конфлікту" на Донбасі.

У Криму правозахисники відзначають постійні порушення прав кримськотатарської громади. "Десятки етнічних кримських татар заарештовано за політично вмотивованими звинуваченнями", - зазначають експерти AI. Повідомляють в Amnesty International і про у Криму утиски українських активістів, котрі змушені залишати півострів з міркувань власної безпеки. Також Amnesty International згадує незаконно увязненого в РФ українського режисера з Криму Олега Сенцова і закликає до його негайного звільнення. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]