Великі агрохолдинги сконцентрували третину сільгоспземель в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні продовжує зростати кількість агрохолдингів і їх земельний банк.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу».

«У 2017 році налічувалося 93 сільськогосподарських підприємства, що обробляють понад 10 тисяч гектар сільськогосподарської землі. Для порівняння, в 2012 році їх кількість дорівнювала 80», — відзначають в УКАБ.

При цьому частка сільгоспземель в користуванні агрохолдингів становила в минулому році 29% від усіх сільськогосподарських підприємств, тоді як в 2012 році цей показник становив 25%.

Крім того, зріс загальний земельний банк в обробці агрохолдингами за 5 років з 5,6 млн га до 5,95 млн га в 2017 році, збільшення сільгоспугідь в користуванні цією категорією сільгосппідприємств становило 6,3%.

З огляду на динаміку останніх років, в УКАБ очікують продовження цих трендів.

При цьому дослідження показало, що агрохолдинги нерівномірно представлені в областях України.

Найбільша їх кількість в 2017 році знаходилася в Київській (32), Чернігівській (28) і Полтавській (26) областях, в той час як менш агрохолдингів було представлено в Закарпатській (1), Луганській (5) і Чернівецькій (5) областях.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення проголосувало 236 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем\’єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]