Від 5 до 10 млрд грн не доотримає бюджет, звільнивши від ПДВ обладнання для сонячних станцій

|
Версия для печатиВерсия для печати

В ухваленому законопроекті, який змінює правила оподаткування посилок з 1 липня 2019 року, містяться норми, якими звільняється від оподаткування податком на додану вартість імпорт обладнання для сонячних та вітроелектростанцій.

Відповідні зміни до Податкового кодексу містяться в опублікованому тексті ухваленого закону №9260, який опублікували на сайті Ради, передає Громадське. 

Зокрема, законом внесли зміни до Податкового кодексу, якими звільнили від оподаткування ПДВ електромобілі. Проте до переліку товарів, які звільняють від ПДВ також додали фотогальванічні елементи, вітрові турбіни та інше обладнання, як використовується для будівництва сонячних та вітрових електростанцій (згідно з УКТ ЗЕД це номери 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00).

Зазначимо, що відповідну правку під номером 402 вніс до закону депутат від «Народного фронту» Вознюк Ю.В.

За словами голови асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, найбільше від ухвалених змін виграє компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка наразі активно інвестує у будівництво сонячних та вітрових електростанцій.

«І тепер ця пільга буде до 2022 року, сумарно її ефект складе 5-10 млрд грн недоотриманих бюджетом у 2019-2022 роках», — повідомив Герус.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше стало відомо, що «ДТЕК» планує збудувати найбільшу у Європі сонячну електростанцію неподалік Нікополя.

Також компанія Ахметова залучила близько 90 мільйонів євро для будівництва Приморської вітрової електростанції.

Також «ДТЕК» планує інвестувати близько 140 мільйонів євро у будівництво вітроелектростанції на Запоріжжі.

Нагадаємо, що за відповідний закон №9260 проголосувало 236 депутатів. Президент України Петро Порошенко підписав закон 10 грудня, після чого він набув чинності. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади
10:01
Міністра Сольського викрили на заволодінні державною землею

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]