Українські виробники стрімко нарощують експорт морозива до ЄC

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські виробники збільшують обсяги постачання морозива до країн Європейського союзу. Якщо торік на ЄС припало 8% загальноукраїнського експорту, то у 2018-му, ймовірно, буде більше. Уже на початку року експорт десерту зріс на чверть, і значною мірою – завдяки поставкам на європейський ринок.

Про це пише «Економічна правда».

Серед експортерів — «Рудь», «Лімо» та «Ласунка». Вже наступного літа планується вихід до ЄС інших виробників. Зокрема, такими планами ділилися «Хладопром» та «Ласка».

Виробники стверджують, що головною проблемою під час виходу на ринок ЄС є сировина. Українські компанії, що вже продають туди морозиво, зазвичай виготовляють його з молока, а не молочного порошку. При цьому європейські стандарти дуже прискіпливі. Молоко має бути якісним, тож просто купувати його у селян не вийде. Тому виробникам лишається або інвестувати у власне молочне виробництво, або таки переходити на виготовлення морозива з порошку, як це роблять у багатьох європейських країнах.

Серед проблем українські виробники також зазначили, що існує питання різниці смакових вподобань українців та жителів Євросоюзу. Іван Разенков, директор із продажів «Львівського хладокомбінату» (ТМ «Лімо») розповів, що першими покупцями морозива в ЄС у них були саме українці, що там проживають – люди просто шукали «рідного» смаку.

Зазвичай же європейці не звикли споживати морозиво у вафельному стаканчику, та й у дешевому сегменті доводиться конкурувати з місцевими виробниками, додають представники «Львівського хладокомбінату».

Позитивний досвід має «Житомирський маслозавод» (ТМ «Рудь») – підприємство продавало морозиво до Східної Європи ще на початку 2000-х і нині довело частку продажів в ЄС до 40% від загального експорту. В компанії твердять, що саме в цьому ринку бачать потенціал, бо мають там найбільше зростання.

Зазначається, що нині українське морозиво постачають до 50-х країн світу. Найбільшим покупцем залишається Росія, за перші п’ять місяців 2018 роки туди було експортовано більш як 25% продукції. Також чималі обсяги традиційно купує Молдова — для них це дешевше, ніж імпортувати з сусідньої Румунії.

Ще один великий покупець — Ізраїль. З року в рік на цю країну доводиться 15-20% експорту. Купують український десерт там здебільшого мігранти з колишнього СРСР.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]