Учені створили органічні сонячні панелі, які наблизилися за ефективністю до кременевих

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ученим з китайського університету Нанкі вдалося створити органічні сонячні панелі в півтора раза ефективнішими, що наблизило їхні показники до комерційних зразків звичайних(кременевих) сонячних модулів.

Про це повідомляє Громадське, з посиланням на BBC.

Зазвичай сонячні панелі створюють на основі кремнію, оскільки він дотепер найефективніше перетворював сонячне світло на електрику. Натомість органічні фотопанелі OPV, виготовлені ​​з вуглецю та пластмаси, є значно дешевшими та безпечнішими для довкілля. До того ж їхні основні компоненти на основі вуглецю у вигляді своєрідних чорнил можна досить легко наносити на тонкі гнучкі поверхні. Тому вчені вважають OPV перспективним напрямком сонячної енергетики, зокрема й в ролі джерела енергії для портативноїї електроніки або розумного одягу.

Утім перепоною для впровадження таких панелей є їхня ефективність. Рекордний коефіцієнт корисної дії(ККД), якого вдалося досягти для органічної панелі в квітні 2018 ледь сягнув 15%, а зазвичай цей показник становить близько 10%, тоді як у комерційних кременевих зразків він дорівнює 15-22%, а рекорд для кремнієвої панелі становить 27,3%

Нова технологія, яку розробили дослідники з університету Нанкі в Китаї, дозволила створити органічні панелі з ККД в 17%, до того ж автори стверджують, що зможуть підвищити ефективність модулів до 25%.

Однією з причин меньшої ефективності OPV є те, що органічні матеріали мають слабко зв’язані молекули, які можуть захоплювати електрони та уповільнювати вироблення електроенергії.

Дослідники вирішили компенсувати цей ефект, об’єднавши напівпрозорі фотоорганічні шари в своєрідний бутерброд, який назвали тандемною панеллю.

Такий підхід дозволив поєднувати в одній панелі кілька шарів, що реагують на світло з різними довжинами хвиль та пропускають з іншими(для взаємодії з наступними шарами).

Завдяки цьому тандемна панель перетворює на світло більш широкий діапазон світла, а отже й збільшується ККД модуля. Також цей підхід дозволяє збільшувати ефективність простим додаванням шарів, які розширюватимуть діапазон чутливості панелі.

До того ж, за словами розробників, такі друковані сонячні елементи, завдяки їхньій напівпрозорості, можна використовувати в ролі елементів остеклення будівель.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Последние новости

20:20
16 грудня в Україні утримається хмарна з проясненнями погода. на Заході сніжитиме
19:22
Мария Бутина секретно даст показания еще по одному делу. Власти США боятся за ее жизнь
19:21
Софійська площа вітає новообраного очільника Української православної церкви (відео)
18:59
Глава нової Української церкви: Ми змогли об'єднатися в єдину православну церкву
18:55
Колесников призвал съезд партии "Оппозиционный блок" сплотиться вокруг Вилкула
18:18
Новинский со своими охранниками вывез из Киева митрополита УПЦ МП Агапита, который собирался присоединиться к Объединительному собору?
17:22
Украинские церкви в Крыму и на Донбассе после получения томоса будут считаться захваченными
16:18
Украина не была и не будет канонической территорией Русской церкви, - Порошенко
15:46
На Житомирщині під час заходу на посадку розбився літак Су-27, пілот загинув
14:12
Хроніка ООС на 15 вересня: втрат серед військових Об’єднаних сил не допущено

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com