Учені створили органічні сонячні панелі, які наблизилися за ефективністю до кременевих

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ученим з китайського університету Нанкі вдалося створити органічні сонячні панелі в півтора раза ефективнішими, що наблизило їхні показники до комерційних зразків звичайних(кременевих) сонячних модулів.

Про це повідомляє Громадське, з посиланням на BBC.

Зазвичай сонячні панелі створюють на основі кремнію, оскільки він дотепер найефективніше перетворював сонячне світло на електрику. Натомість органічні фотопанелі OPV, виготовлені ​​з вуглецю та пластмаси, є значно дешевшими та безпечнішими для довкілля. До того ж їхні основні компоненти на основі вуглецю у вигляді своєрідних чорнил можна досить легко наносити на тонкі гнучкі поверхні. Тому вчені вважають OPV перспективним напрямком сонячної енергетики, зокрема й в ролі джерела енергії для портативноїї електроніки або розумного одягу.

Утім перепоною для впровадження таких панелей є їхня ефективність. Рекордний коефіцієнт корисної дії(ККД), якого вдалося досягти для органічної панелі в квітні 2018 ледь сягнув 15%, а зазвичай цей показник становить близько 10%, тоді як у комерційних кременевих зразків він дорівнює 15-22%, а рекорд для кремнієвої панелі становить 27,3%

Нова технологія, яку розробили дослідники з університету Нанкі в Китаї, дозволила створити органічні панелі з ККД в 17%, до того ж автори стверджують, що зможуть підвищити ефективність модулів до 25%.

Однією з причин меньшої ефективності OPV є те, що органічні матеріали мають слабко зв’язані молекули, які можуть захоплювати електрони та уповільнювати вироблення електроенергії.

Дослідники вирішили компенсувати цей ефект, об’єднавши напівпрозорі фотоорганічні шари в своєрідний бутерброд, який назвали тандемною панеллю.

Такий підхід дозволив поєднувати в одній панелі кілька шарів, що реагують на світло з різними довжинами хвиль та пропускають з іншими(для взаємодії з наступними шарами).

Завдяки цьому тандемна панель перетворює на світло більш широкий діапазон світла, а отже й збільшується ККД модуля. Також цей підхід дозволяє збільшувати ефективність простим додаванням шарів, які розширюватимуть діапазон чутливості панелі.

До того ж, за словами розробників, такі друковані сонячні елементи, завдяки їхньій напівпрозорості, можна використовувати в ролі елементів остеклення будівель.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]