Тимошенко відмовилася свідчити на процесі Нафтогаз проти Газпрому в Стокгольмі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під час судового процесу «Нафтогазу» проти «Газпрому» Юлію Тимошенко запросили виступити як свідка, однак вона не відповіла у встановлений час.

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у Facebook.

«Роль Тимошенко у перемозі у Стокгольмі - ніяка. Так фанатам Юлії Володимирівни зрозуміло? Тому і не писали, бо не було у неї якось ролі, про яку можна було б писати... У самому арбітражі Тимошенко не брала ніякої участі. На відміну від того ж Діденка (екс-заступник голови «Нафтогазу», - ред.), який виступав свідком на процесі і таким чином сприяв нашому виграшу», - йдеться у повідомленні.

 

На думку Вітренка, саме Діденку, а не домовленостям Тимошенко-Путін, варто завдячувати можливості судитися проти «Газпрому» у Стокгольмі, а не в Москві. Адже колишній заступник в останній момент вставив відповідне положення в контракт.

Також Вітренко пояснив, що перемога України у Стокгольмі, якщо перерахувати у гривні, дозволила кожній українській родині позбутися боргу у 112 тисяч гривень і отримати газу на 3,8 тисяч гривень.

Напередодні Комерційний суд Лондона у вівторок, 19 червня, дозволив замороження активів ПАТ «Газпром» на території Великої Британії за клопотанням НАК «Нафтогаз України».

У НАК зазначили, що це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу щодо виплати $2,6 млрд.

Раніше Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу України» штрафу у розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. «Газпром» направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов'язаний виплатити НАК $2,56 млрд.

Нагадаємо, Апеляційний суд Швеції 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням «Газпрому». «Нафтогаз України» висловив сподівання на скасування цього наказу після подання своїх контраргументів, оскільки рішення було ухвалене судом без урахування пояснень та аргументів української компанії.

У НАК зазначили, що наказ Апеляційного суду означає лише тимчасове призупинення подальших дій «Нафтогазу» за процедурою стягнення $2,6 млрд із «Газпрому». Водночас він не приводить до скасування рішень арбітражу і не дає «Газпрому» можливості вимагати від «Нафтогазу» повернення $2,1 млрд, уже зарахованих рішенням арбітра як компенсацію НАК.

«Нафтогаз України» 18 червня зробив подання у справі апеляції «Газпрому» до апеляційного суду у Швеції.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]