«Свинячий тероризм» на Волині довів до відчаю мешканців трьох сіл

|
Версия для печатиВерсия для печати

Села Камінь-Каширського району потерпають від постійних набігів диких кабанів. Стада спричиняють велику шкоду людським городам. Якщо весною від них потерпали посіви жителів Карасина і Карпилівки, то зараз почали робити шкоду вже і поблизу Запруддя.

Про це повідомляє Полісся.

Вепрів розводять мисливські господарства для полювання, – переконані місцеві жителі.

Натомість свинячі стада, які постійно мігрують, навідуються і до людських городів, щоб поласувати смачненьким — збіжжям та молодою картопелькою. Селяни занепокоєні: якщо так буде тривати і надалі, то вони залишаться без урожаю.

Розгул диких кабанів зводить працю селян нанівець. Поблизу Запруддя видно результати хазяйнування вепрів: витоптані та перериті картопляні поля, витолочену озимину.

«Кабани довели людей до такого стану, що якщо влада з цією проблемою нічого не вдіє, то скоро наші селяни обіцяють дорогу перекрити, — розповідає житель Запруддя, депутат Сошичненської сільради В’ячеслав Шевчук. – Дикі свині просто знищують весь урожай на полях і щоразу все ближче до села. Наші жителі зверталися вже і в сільську раду, і кілька разів скликали сходи села, на які запрошували представника місцевого мисливського господарства «Наболоцьке». Проте все марно, ніхто нам толком допомогти не може, всі лише розводять руками, мовляв, дикі вепри нічийні, з лісу, а це значить, що компенсувати завдану ними шкоду нікому».

Районний депутат Світлана Сидорук під час однієї із сесій районної ради цьогоріч у квітні навіть спрямувала свій заклик до влади якось унормувати ситуацію і подбати про те, аби селяни не потерпали від «свинячого тероризму».

На жаль, все це не принесло жодної практичної користі. Чиновники та особи, які представляють приватні мисливські господарства, спромоглися лише дати декілька «цінних» порад: обгородіть парканом або застрахуйте свої посіви.

Варто долати, за законом мисливські господарства і дичина захищені набагато краще, аніж людські посіви, тож селяни постійно у програші. Приміром, якщо підстрелиш дикого кабанця, який пошкодив усі твої посіви, то, як мінімум, маєш заплатити 10 тисяч гривень штрафу за одну особину. Все просто: дикі звірі вважаються власністю держави, тож завдана їм шкода прирівнюється до шкоди державі.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]