«Свинячий тероризм» на Волині довів до відчаю мешканців трьох сіл

|
Версия для печатиВерсия для печати

Села Камінь-Каширського району потерпають від постійних набігів диких кабанів. Стада спричиняють велику шкоду людським городам. Якщо весною від них потерпали посіви жителів Карасина і Карпилівки, то зараз почали робити шкоду вже і поблизу Запруддя.

Про це повідомляє Полісся.

Вепрів розводять мисливські господарства для полювання, – переконані місцеві жителі.

Натомість свинячі стада, які постійно мігрують, навідуються і до людських городів, щоб поласувати смачненьким — збіжжям та молодою картопелькою. Селяни занепокоєні: якщо так буде тривати і надалі, то вони залишаться без урожаю.

Розгул диких кабанів зводить працю селян нанівець. Поблизу Запруддя видно результати хазяйнування вепрів: витоптані та перериті картопляні поля, витолочену озимину.

«Кабани довели людей до такого стану, що якщо влада з цією проблемою нічого не вдіє, то скоро наші селяни обіцяють дорогу перекрити, — розповідає житель Запруддя, депутат Сошичненської сільради В’ячеслав Шевчук. – Дикі свині просто знищують весь урожай на полях і щоразу все ближче до села. Наші жителі зверталися вже і в сільську раду, і кілька разів скликали сходи села, на які запрошували представника місцевого мисливського господарства «Наболоцьке». Проте все марно, ніхто нам толком допомогти не може, всі лише розводять руками, мовляв, дикі вепри нічийні, з лісу, а це значить, що компенсувати завдану ними шкоду нікому».

Районний депутат Світлана Сидорук під час однієї із сесій районної ради цьогоріч у квітні навіть спрямувала свій заклик до влади якось унормувати ситуацію і подбати про те, аби селяни не потерпали від «свинячого тероризму».

На жаль, все це не принесло жодної практичної користі. Чиновники та особи, які представляють приватні мисливські господарства, спромоглися лише дати декілька «цінних» порад: обгородіть парканом або застрахуйте свої посіви.

Варто долати, за законом мисливські господарства і дичина захищені набагато краще, аніж людські посіви, тож селяни постійно у програші. Приміром, якщо підстрелиш дикого кабанця, який пошкодив усі твої посіви, то, як мінімум, маєш заплатити 10 тисяч гривень штрафу за одну особину. Все просто: дикі звірі вважаються власністю держави, тож завдана їм шкода прирівнюється до шкоди державі.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com