Росстат спіймали на «приписках». Бум сільського господарства в Росії - фейк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зростання сільського господарства в Росії виявився на 30% статистичної помилкою. Росстат спіймали на «приписках» на суму 542 мільярда рублів. Понад 10 мільйонів тонн сільгосппродукції, врахованої статистикою, ніколи не існувало в природі.

Бурхливе зростання сільського господарства в Росії, про який майже 10 років звітував Росстат і яким хизувалися чиновники - від галузевих міністрів до прем'єра Дмітрія Мєдведєва, - виявився на 30% «приписками» і помилками статистики, передає finanz.ru.

Понад 10 мільйонів тонн сільгосппродукції - від м'яса і молока до овочів і фруктів, - які фігурували в офіційних звітах і дозволяли рапортувати про бум в секторі АПК, якого насправді ніколи не існувало.

Масштабні «приписки» в дусі останніх десятиліть СРСР виявилися в ході Всеросійського сільськогосподарського перепису, відзначають в грудневому «Моніторингу економічної ситуації» експерти РАНХиГС: в грошовому виразі обсяг реально виробленої сільгосппродукції в РФ виявився менше декларованого на 542 мільярда рублів.

Спочатку Росстат оцінював зростання сільгоспвиробництва в 2012-17 рр в 20,7%, однак після коригування показник зменшився більш ніж удвічі - до 8,7%.

Виробництво молока виявилося на 3,4%, або мільйон тонн менше, ніж Росстат рапортував останні 5 років.

Збір овочів і баштанних культур переглянули вниз на 17,2%, або 2,6 мільйона тонн. «Приписки» у виробництві фруктів і ягід склали 8,2%, або 268 тисяч тонн.

Справжньою катастрофою обернувся перегляд даних по збору картоплі. Різниця між фактичними і декларованими цифрами склала 35,9%.

Якщо ж врахувати «виправлену» статистику за останні 17 років, то збір картоплі в Росії не росте, а падає, і накопиченим підсумком обвал досягає 42%, нарікають в РАНХиГС.

В результаті виходить парадокс: Росстат 17 років звітує про зростання виробництва, але на 2017-й рік воно виявляється в 1,6 рази нижче, ніж у 2000 році.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]