Росія використала всі великі соцмережі, допомагаючи Трампу перемогти, — WP

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія використовувала всі великі соціальні мережі, щоб вплинути на виборців і сприяти обранню Дональда Трампа.

Про це йдеться в новій доповіді для Сенату, з текстом якого ознайомилася газета Washington Post, передає Голос Америки.

У доповіді говориться, що співробітники російської компанії «Агентство інтернет-досліджень» почали експериментувати з соціальними мережами ще під час місцевих виборів 2009 року в Росії, а в 2013 році вже спробували вплинути на політичні процеси в США за допомогою «Твіттера».

Поступово до кампанії стали залучати і інші соціальні мережі, в тому числі YouTube, Facebook і Instagram.

За словами авторів доповіді, під час президентської кампанії 2016 США році Росія намагалася привернути симпатії консервативних виборців на бік Дональда Трампа, спираючись на такі теми, як право на зброю і імміграція.

У той же час російські агенти розсилали виборцям-афроамериканцям різні повідомлення про виборчий процес, покликані їх заплутати, в тому числі некоректні інструкції, як голосувати.

Інші групи населення, в тому числі ліберали, мусульмани, латиноамериканці та ветерани, також отримували повідомлення, або підігнані під їхні політичні уподобання, або покликані переконати їх не йти голосувати.

«Ясно одне: всі ці розсилки, очевидно, покликані були допомогти Республіканської партії і, особливо, ДональдуТрампу», - йдеться в доповіді.

За даними Washington Post, автори критикують технологічні компанії за «запізнілу і нескоординовану реакцію», коли стало відомо про кампанію впливу, а також за те, що вони занадто затягнули надання інформації владі.

Автори доповіді також попереджають, що соціальні мережі перетворюються з інструментів для «вираження колективних претензій і координації громадянської активності», в тому числі на Близькому Сході, в загрози для демократії з боку «хитрих політтехнологів» і «політиків як в демократичних суспільствах, так і в диктаторських».

За даними Washington Post, доповідь поки не прокоментували Facebook і Google, а Twitter заявляє, що «з 2016 року виконав велику роботу для посилення цифрового захисту».

У США вже висунуті кримінальні звинувачення проти «Агентства інтернет-досліджень» в зв'язку з втручанням в передвиборну кампанію 2016 року.

Спецпрокурор Роберт Мюллер намагається з'ясувати, чи вступав передвиборний штаб Трампа в змову з Росією з метою вплинути на результат виборів, і чи намагався президент перешкодити правосуддю, заважаючи розслідування.

Трамп наполягає, що ніякої змови не було, а розслідування називає «полюванням на відьом». 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]