Приватбанку не потрібна була націоналізація, — екс-глава НБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

При ухваленні чиновниками рішення про націоналізацію Приватбанку переважали «зовсім інші цілі, ніж декларувалося», «неекономічні».

Про це заявив екс-глава НБУ, екс-глава спостережної ради Приватбанку Володимир Стельмах в інтерв’ю виданню Finbalance.

Стельмах розповів, що за кілька днів до націоналізації Приватбанку він надіслав листа для глави НБУ Валерії Гонтаревої, в якому була озвучена оцінка фінансового стану банку.

«Там зазначалося, що банк утримує надійний рівень стабільності, додержується цільового показника платоспроможності та коефіцієнтів ліквідності, сплачує значні податки (у 2015 році – 6 млрд грн, у 2016-му – 4,9 млрд грн), виплатив для НБУ по рефінансуванню 12,5 млрд грн.

У листі вказувалося, що НБУ при здійснені наглядових функцій не завжди дотримувався об’єктивності та паритетності в підходах порівняно з іншими банками. До речі, цим самим порушувалися конституційні принципи рівного підходу держорганів до суб’єктів всіх форм власності», - зауважив В. Стельмах.

Він уточнив, що НБУ вводив обмеження для Приватбанку щодо залучення депозитів, тоді як для банків з держкапіталом надавав суттєво більше ліквідності порівняно з відтоком коштів клієнтів.

«Загальна сума рефінансування, яку під час кризи отримав Приватбанк, склала 0,43 гривні на 1 гривню відтоку депозитів. В Ощадбанка цей показник був 1,6 грн (тобто майже в 4 рази більше), в Укргазбанка – 2,7, Хрещатика – 1,38. Середньомісячна відсоткова ставка по рефінансу в Приватбанку в 2014 році склала 17,3%, в 2015 році – 22,8%, за 10 місяців-2016 – 22,6%. А для банків з держкапіталом – відповідно 10,69%, 16,95%, 13,3%. Строк рефінансування Приватбанку був до трьох років, а для банків з державним капіталом – до п’яти років.
Ми просили розстрочити термін повернення рефінансування на такий же строк, як і для державних банків, - до п’яти років, а також встановити плату на рівні облікової ставки. І все», - зазначив В. Стельмах.

Окремо екс-глава НБУ та екс-глава спостережної ради Приватбанку констатував, що «упродовж фактично всього періоду роботи Гонтаревої на посаді глави НБУ в Приватбанку сиділи представники Нацбанку, але вони жодного разу офіційно не озвучили банку зауваження».

«Якби вони сказали, що банк порушив коефіцієнт ліквідності, це одна річ, але ж жодного разу не було зауважень. Жодного разу», - підкреслив В. Стельмах.

На питання ж, чому тоді екс-власники Приватбанку віддали його державі, якщо були впевнені в стійкості фінустанові, В. Стельмах зазначив, що «якби розкрили деталі всієї тієї нічної епопеї [перед націоналізацією], тоді можна було б зробити об’єктивні висновки».

В цьому ж інтерв’ю Володимир Стельмах заявив, що помилкова політика Гонтарєвої знищила банки.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]