НАЗК пропонує посилити контроль за фінансуванням політичних партій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо - законодавчі ініціативи, передбачені у проекті Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про політичні партії в Україні» від Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження  у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо  - законодавчі ініціативи, передбачені у проекті Закону України  «Про внесення змін до ЗУ «Про політичні партії в Україні» від  Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Практичне застосування та реалізація Національним агентством положень Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі  - Закон) окреслили низку законодавчо неврегульованих питань та норм, що потребують уточнення. Є необхідність  вдосконалення механізмів партійного фінансування, контролю та звітності політичних  партій. Також є можливість завдяки змінам  підвищити ефективність реалізації законодавства в сфері фінансування політичних партій та удосконалити законодавчий механізм запобігання політичній корупції», - зазначила під час сьогоднішнього  круглого столу  з обговорення законодавчих ініціатив  Голова Національного агентства, координатор цього  напряму,  Наталія Корчак.

За словами Наталії Корчак, юридичним особам, засновниками яких є іноземні юридичні особи, та особам, яких не можливо ідентифікувати за наданими відомостями, пропонується заборонити здійснювати внески на підтримку політичних партій (стаття 15 Закону) Пропонується зобов’язати подавати щоквартальні  звіти особисто керівників політичних сил  або уповноважених осіб  політичних партій із зазначенням у звіті інформації про їх персональні дані (стаття17 Закону). Це пов’язано з тим, що в деяких випадках фінансові звіти партій подають до Національного агентства не особи, уповноважені політичними партіями на підготовку звітів, а інші особи, які в разі виявлення порушень не можуть бути притягнені до відповідальності.

Також зміни передбачають наявність у звіті інформації про кошти  державного фінансування та відшкодування витрат, пов’язаних з  фінансуванням   передвиборної   агітації кожною місцевою організацією партії.

Однією із законодавчих ініціатив також  є пропозиція  Національного  агентства скасувати обов’язок щодо проходження зовнішнього незалежного фінансового аудиту звітності про майно, доходи,  витрати і зобов’язання фінансового характеру в рік, наступний за роком проведення виборів, для політичних партій, що були суб’єктами виборчого процесу на чергових або позачергових місцевих виборах.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com