Навіть в 90-х роках минулого століття у росіян не було такого відчаю і розуміння безвиході

|
Версия для печатиВерсия для печати

Звичне для росіян явище еміграції тривало з різних причин протягом всього минулого століття.  До 2010 року ситуація з мігрантами була, за спостереженнями демографів, стабільною. Але в останні роки спостерігається різке збільшення тих, хто хоче залишити Росію і жити в іншій країні. Кількість емігрантів в рік зросла в 4-5 разів в порівнянні з початком століття нинішнього.

Про це пише автор проекту «Російська Америка» Юрій Моша для видання rusmonitor.com.  « Я постійно зустрічаюся з тими, хто хоче покинути країну і переїхати, цитую «в цивілізацію». Навіть в 90-х роках минулого століття у людей не було такого відчаю і розуміння безвиході, що відбувається. Тоді ще більш-менш стерпно працювали комунальні служби, в будинках було тепло. Те, що відбувається зараз в провінційних містах і селищах, інакше як тотальної розрухою і зубожінням не назвеш», пише він.

Зарплати не встигають за зростанням цін на продукти харчування і одяг. Плюс війни, які веде країна, через що щодня гинуть молоді хлопці, і санкції, що обмежують можливості. Відтік кваліфікованих кадрів з Росії в країни зарубіжжя набув масового характеру. Люди з вищою освітою, фахівці - ось ті, хто складає зараз левову частку емігрантів. У той же час на кількості населення країни це не позначається, тому що в Росію постійно приїжджають мігранти з країн колишнього СНД і Китаю. Однак відплив кваліфікованих кадрів вже створив пролом, заповнити який мігрантами з країн Азії неможливо.

У той же час, в тій же Америці, постійно зацікавлені в притоці «мізків». Особливо привабливими фахівцями стали співробітники IT-компаній. Затребуваними за кордоном виявилися російські медики. І багато хто з них не обмежуються скромною роллю «доглядальниці», а працюють за фахом. Нострифікація диплома цілком реальна, і для цього не потрібно платити шалені гроші. Навіть незнання мови не зупиняє нинішніх російських емігрантів: численні курси пропонують вивчити англійську за короткий час.

Варто зауважити, що з'явився цілий клас «прихованих емігрантів», які залишають країну, виїжджаючи отримати звання «магістра», отримавши певний грант, взяти участь в міжнародних програмах, що дозволяють знаходиться за кордоном тривалий час. Вони поки що значаться громадянами Росії, але багато хто з них вже прийняли рішення залишитися в США назавжди. Тому що їх вабить і висока зарплата, і політична стабільність, соціальні гарантії, кар'єрний ріст, гідна медицина та освіта для дітей, та й саме «повітря свободи» країни, яка завжди була лояльною до інакомислячих.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]