На ЧАЕС успішно завершено будівництво огороджуючого контуру НБК, яке тривало 3 роки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Виконання робіт, які тривали майже 3 роки, дало можливість у листопаді забезпечити насування Арки на новий безпечний конфайнмент (НБК).  Проект забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння і ряду інших.

8 листопада відбулося підписання акту про завершення будівництва та готовності до експлуатації об’єкта «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК». Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу.

«Для того, щоб забезпечити насування, а згодом і успішну експлуатацію, необхідно було виконати роботи з укріплення і підсилення, а в деяких місцях і демонтажу конструкцій об’єкту «Укриття» та 3-го енергоблоку. Інженери Чорнобильської АЕС та підрядних організацій, які працювали над виконанням проекту, продемонстрували високий професіоналізм та відповідальність у ставленні до роботи, адже їм приходилось працювати в надзвичайно складних радіаційних умовах», - повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

На думку голови приймальної комісії об'єкта, головного інженера ЧАЕС Андрія Білика, умови, у яких проводилися роботи, можна порівняти з тими, за яких відбувалася ліквідація аварії на четвертому блоці ЧАЕС в 1986 році. «Люди працювали у вкрай складних радіаційних умовах, з тією суттєвою різницею, що зараз всі заходи проводилися в плановому порядку і з дотриманням норм і вимог безпеки».

Оскільки роботи проходили у складних радіаційних умовах, з огляду на близькість зруйнованого аварією реактора, весь персонал, який був в них задіяний, проходив спеціальну підготовку. Стан здоров'я людей, що виконували роботи у рамках проекту, контролювався програмою «Біомед». За програмою «Біомед» було обстежено 2500 осіб, за станом здоров'я до робіт допущено 1500 осіб і прийнято на роботу 1300.

 Довідково

Для зведення стін захисного контуру НБК у межах машинного залу 4 блока ЧАЕС було укладено 14000 м³ бетону і 1450 тон арматури.

Проектні роботи виконав «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», Інституту будівельних конструкцій та Інституту проблем безпеки АЕС.  Будівництво велось консорціумом «Укриття» у складі компаній «Київметробуд», «Укенергомонтаж», «Укрбуд» і «Укрбудмонтаж».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]