КДБ Білорусі: Шаройко звинувачується в шпіонажі, білорус - в зраді, радник посольства - персона нон-грата

|
Версия для печатиВерсия для печати

КДБ Білорусі звинувчує затриманого в Білорусі українського журналіста Павла Шаройка у створенні агентурної мережі з числа громадян Білорусі, «які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру. Після затримання Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника».

Про це на брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржін, повідомляє TUT.BY.

Функціонер КДБ повіломив, що 25 жовтня 2017 року працівниками КДБ при проведенні агентурної акції «на гарячому було затримано кадрового співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Павла Шаройка. З урахуванням досвіду його роботи в якості керівників прес-служби Головного управління розвідки Міноборони, для прикриття йому визначена посаду кореспондента Громадської національної телерадіокомпанії України", - розповів Побяржін.

Як повідомив представник відомства, в Білорусі Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, «які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері».

«Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», - додали в КДБ.

Стверджується, що в ході проведення слідчих дій, «отримані переконливі докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі». Під час обшуку у Шаройко виявлені копії розвідувальних донесень, спрямованих ним раніше в Центр.

«В результаті Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, що працює під прикриттям, а також своє звання - полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльність здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі (на сайті МЗС України зазначено, що в посольстві він обіймав посаду першого секретаря посольства України в Білорусі - прим. ред. ). За діяльність, не сумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата», - зазначив Дмитро Побяржін.

Про затримання українського журналіста в Мінську стало відомо 17 листопада, про цей заявив голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. За даними колег, Шаройко був затриманий 25 жовтня в Мінську. Дружина журналіста також не знає подробиць затримання. У мінській квартирі Шаройко пройшов обшук. Колеги Шаройко розповіли, що останні його матеріали стосувалися переговорів тристоронньої групи по Україні і зниклого в Гомелі українця Павла Гриба.

Як повідомила дружина Павла Шаройко, Олена, затримали журналіста співробітники КДБ Білорусі. Пізніше дружина Шаройко дізналася, що Павла підозрюють у шпигунстві.

18 листопада посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що Павло Шаройко знаходиться в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі, до затриманого пустили українського консула.

Посол також підтвердив, що причиною затримання є звинувачення в шпигунстві.
«Після затримання були названі причини - це звинувачення в шпигунстві згідно із Кримінальним кодексом Білорусії. Зараз він перебуває в слідчому ізоляторі КДБ під слідством», - заявив він.

Павло Шаройко закінчив Львівське вище військово-політичне училище за спеціальністю військова журналістика.
У 2001 році в Головному управлінні розвідки Міноборони України була створена прес-служба. Її начальником і прес-секретарем управління став майор Павло Шаройко. У ГРУ Шаройко працював до 2009 року.
У Білорусі Шаройко спочатку очолював корпункт українського агентства УНІАН, потім став власкором «Українського радіо».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]