Глава УПЦ МП неканонічний, а Київ має право на Томос, — релігієзнавець

|
Версия для печатиВерсия для печати

Статус глави УПЦ МП був визначений Константинополем як "неканонічний".

Про це пише російський журналіст і релігієзнавець Сергій Чапнін, пояснюючи, чому Вселенський патріарх має всі підстави надати Українській православній церкві статус автокефалії. Про це Чапнін написав у своєму блозі на сайті видання «Ведомости», передає УНІАН.

Він зазначив, що проблема української автокефалії йде корінням в початок ХХ ст., а проблеми, пов'язані зі статусом Київської митрополії, і того далі – в кінець XVII ст. «Але якщо константинопольський патріарх зберігає наступність своїх інститутів без малого 1500 років, то Московський патріархат після повного руйнування всіх церковних інститутів у 1917 р. і відтворення деяких з них в середині 1940-х не може мислити навіть категоріями століть.

У підсумку, коли потрібно було дослідити і визначити статус Київської митрополії на кінець XVII ст., Москва не змогла розібратися із змістом історичних документів, але це не заважало їй вважати, що Константинополь у 1686 р. подарував їй Україну повністю, з усіма потрохами», – пише журналіст. 

Релігієзнавець підкреслив, що першим неприємним для Москви відкриттям стало те, що Константинопольський патріархат вважає, що територію України він ніколи не передавав Російській церкві. «В силу складних історичних обставин другої половини XVII ст. він передав Москві право висвячувати київських митрополитів і бути по відношенню до них церковно-судовою інстанцією. Ці права передавалися Москві на невизначений термін, але не навічно. Іншими словами, константинопольський патріарх міг відкликати своє рішення у будь-який час. І, схоже, цей час настав», – констатує Чапнін.

Другий неприємний для Москви момент: київський митрополит у юрисдикції РПЦ порушив правило, за яким він був зобов'язаний поминати за богослужінням константинопольського патріарха, пояснює релігієзнавець. «Правди заради треба сказати, що це не вина нинішнього митрополита Онуфрія. Київські митрополити забули про це правило вже давно. Однак з точки зору церковного права відмова від поминання на літургії імені константинопольського патріарха – це серйозне порушення. Серйозне настільки, що порушник втрачає канонічне право бути главою митрополії і підлягає церковному суду.

Саме як «неканонічний» визначили греки статус нинішнього глави української православної церкви Московського патріархату митрополита Онуфрія», – пояснив Чаплін.

Нагадаємо, 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент України Петро Порошенко заявив, що він та ієрархи Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви вирішили офіційно звернутися до вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні і просять Верховну Раду підтримати це звернення.

19 квітня парламент ухвалив постанову про підтримку звернення президента до вселенського патріарха. 22 квітня Святий і Священний синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення президента України про надання автокефалії.

27 липня було оприлюднено послання патріарха Варфоломія, в якому той наголосив, що кінцевою метою першопрестольної Константинопольської церкви є дарувати автокефалію Українській помісній православній церкві.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]