Державні банки за півроку збільшили частку активів у банківській системі до 55,6%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зі звітності НБУ випливає, що за підсумками 1-го півріччя 2017 року трійка банків з найбільшими активами лишилася незмінною: Приватбанк (на 01.07.2017 – 231 млрд грн), Ощадбанк (220,7 млрд грн), Укрексімбанк (168,4 млрд грн). Оскільки Укргазбанк (65,7 млрд грн) потіснив Райффайзен Банк Аваль (60,9 млрд грн) з 4-ої позиції, виходить, що наразі всі чотири найбільші банки в Україні – під контролем держави.

Про це повідомляє Finbalance.

На 01.07.2017 на них припадало 685,8 млрд грн активів, або 55,6% активів усіх платоспроможних банків. За підсумками січня-червня держчетвірка укріпила позиції на ринку (на початок року контролювала 52,5% активів банківського сектору) на фоні зростання своїх активів (щоправда, масштаб зростання був різним – див. нижче таблицю).

Банки з російським держкапіталом у першій половині 2017 року продовжили стискатися. Сбербанк та Промінвестбанк втратили по дві позиції в загальному рейтингу, опустившись відповідно на 8-е та 13-е місце за обсягом активів (40,2 млрд грн та 21,6 млрд грн); ВТБ Банк зійшов на одну сходинку вниз, посівши 16-е місце (14 млрд грн).

«Альфа-Банк» - власники якого мають європейську прописку та переважно російське походження капіталу – лишився на 9-му місці (37,6 млрд грн). Зберіг 10-у позицію і підконтрольний уже для «Альфа-Груп» Укрсоцбанк.

Щодо банків із західним капіталом. Хоча Райффайзен Банк Аваль (60,9 млрд грн) і перемістився на 5-у сходинку, це відбулося, передусім, внаслідок більш агресивного зростання найближчого конкурента-держбанку. Укрсиббанк (42,3 млрд грн), «Креді Агріколь Банк» (29,1 млрд грн) та ОТП Банк (25,5 млрд грн) у рейтингу піднялися на одну позицію – відповідно на 6-е, 11-е та 12-е місце. Сітібанк (21 млрд грн) став 14-и за розміром активів (на початок року був 16-им).

Серед ТОП-банків з українським приватним капіталом найсуттєвіше у процентному вимірі активи зросли в «Таскомбанку» (до 10,6 млрд грн), внаслідок чого він стрибнув на три сходинки вгору (19-е місце), а от «рідний» для нього «Універсал Банк» лишився на 25-ій сходинці (4,9 млрд грн). ПУМБ (42,3 млрд грн) піднявся на 7-е місце в результаті, передусім, ослаблення позицій Сбербанку. Банк «Південний» (20,5 млрд грн) став 15-им (на початок року був 14-им).

При оцінці динаміки активів банків слід враховувати курсовий ефект: на 01.01.2017 офіційний курс був 27,2 грн/дол, а на 01.07.2017 – 26,1 грн/дол. Тобто укріплення гривні на 4% зумовило переоцінку (в бік зниження) валютної частини активів учасників ринку, що впливало й на загальні номінальні показники (уже не кажучи про саму структуру активів за рахунок певного пожвавлення гривневого кредитування тощо).


 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]